ALAN ADI KAYIT (DOMAIN)

 

 

Alan Adı (Domain) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresidir. Bu adres olmadan internet üzerinden web sitenize ulaşılamaz. Firmamız com, net, org, com.tr, info, name, biz ve daha birçok uzantıya sahip alan adlarının tescilini adınıza yapmaktadır.

Alan adı kayıtlarınızı güvenilir firmalar üzerinden yapmanız, ileride sorun yaşamamanız açısından çok önemlidir. Özellikle, tescil işlemleri ODTÜ tarafından yapılan “com.tr”, “org.tr” uzantılı alan adları hariç ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) organizasyonunun yetki verdiği firmaların üzerinden yapılan kayıt işlemlerinde alan adının yönetimi ve sorumluluğu tescil işlemini yapan firmanın yetkili paneli üzerinden yürütülmektedir. Güvenmediğiniz birileri tarafından yapılmış bir alan adı kaydı, ileride sizin bu alan adına ulaşamama ve bazende üzerinde hak dahi iddaa edememenize neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı bu işlemleri yapanın fatura karşılığı bu hizmeti veren bir vergi mükellefi firma olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yıllarca üzerinde çalıştığınız markanıza ait siteyi birden kaybedebilirsiniz.

Güvenilir ellerde bu alan adı kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca kayıt işlemini firmamız tarafından yaptırdığımız takdirde “alan adı gizliliği” ve “alan adı transfer kilidi” gibi
hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.